LCT LCKS74UN AEG
LCT LCKS74UN AEG
Article Number
18815
Groups
Color:
Wood
Mode & Performance:
AEG
AEG
S-AEG
549.95
Ready to ship in 4-7 days
Ready to ship in 4-7 days
Qty:
Add to Cart
In your cart
Add to Cart
Notify me when back in stock
Daily shipping
24 Months warranty
Bulk discounts
Certified and verified online shop
Neutral shipping packaging
14 Days return
Link
Description
Reviews
Description
Gearbox:
Version 3
Motor:
Short Type
Material:
Steel / handguard wood / pistol grip plastic
Magazine capacity:
450 (6mm)
Length:
496/730mm
Weight:
3450g
Inner barrel length:
253mm
Muzzle thread:
14mm- / CCW
Muzzle velocity:
290-310 FPS / 0.78-0.89 Joule
Shooting mode:
Semi Auto & Full Auto
Shooting range:
39.79-42.53m
Hop Up:
Adjustable
Battery:
Stick Type, Tamiya Small Type plug
Package includes:
Gun, magazine
Reviews
Suitable accessories for this item:
Ready for Dispatch
iPower B3+ 20W Compact Li-Po Charger
Plug:
EU Plug
Notify me when back in stock
In your cart
Choose Options
VB Power 7.4V 1300mAh 25C Li-Po Battery Stick - Small Tamiya
Choose Options
Currently out of Stock
LCT LCK74 130rds Magazine
Color:
Currently out of Stock
ASG 7.4V 1300mAh 25C Li-Po Battery Stick - Small Tamiya
LCT LCK74 70rds Magazine
Ready for Dispatch
Ready to ship in 2-4 days
G&G 0.20g 5000 Bio BBs - White
CUSTOMERS WHO BOUGHT THIS PRODUCT ALSO PURCHASED:
LCT AS VAL / VSS 40mm Silencer Rail Adapter
Ready to ship in 2-4 days
KJ Works M1911 24BBs Magazine
WE Makarov Gas Blow Back Pistol - Black
KJ Works M1911 Gas Blow Back Pistol
Mode & Performance:
Standard
F-Version
LCT PBS-4 Silencer
Maple Leaf 6.02mm Precision AEG Inner Barrel - 250mm
Cyma M16A1 VN AEG - Black
G&G 0.33g 2000 Bio BBs - Grey
Maple Leaf 6.02mm Precision AEG Inner Barrel - 510mm
LCT AK74 AEG Grip - Bakelite
Maple Leaf 6.04 Crazy Jet Gas Blow Back Pistol Inner Barrel - 113mm